„Jazykový kvet – Language Flower“ je akreditovaná postupová súťaž v cudzích jazykoch v dvoch vetvách Poézia&próza a Dráma určená pre súťažiacich od 4 do 19 rokov.
II. CIELE SÚŤAŽE
Cieľom súťaže „Jazykový kvet“ je:
pdporovať aktívne používanie cudzieho jazyka, rozvoj jazykových zručností, kreativity a záujmu o učenie sa jazykov,
umožniť súťažiacim porovnať sa s inými súťažiacimi,
prispieť k výchovnému procesu (nadobúdanie schopností komunikácie, akceptácie schopností „súpera“, osobný motivácný faktor, vytváranie pozitívnych asociácii k jazyku, a pod.).
III. ŠTRUKTÚRA A PRIEBEH SÚŤAŹE
Prihlasovanie súťažiacich prebiehalo formou zaslania elektronickej a tlačenej prihlášky v období do 06. 12. 2012.
Súťaž začínala krajskými semifinálovými kolami, počas ktorých sa súťažiaci predstavili pred odbornými porotami so svojími súťažnými príspevkami (prednes / predstavenie). Poroty na základe ich výkonov rozhodli o súťažiacich postupujúcich do krajských finálových kôl.
HARMONOGRAM TERMÍNOV 2013
4. 3.
5.-6. 3.
6. 3.
7. 3.
8. 3.
18.-20. 3.
21. 3.
11.-12. 4.
31. 5.
KE
PO
ZA
TN
BB
NR
TT+BA
všetky kraje
SR
AJ, NJ, RJ
5. – AJ, FJ, ŠJ 6. – NJ, RJ
AJ, NJ, FJ, SFF
AJ, NJ, RJ, FJ, ŠJ
AJ, NJ, FJ
18. – AJ, NJ 19. – AJ 20. - AJ, RJ, ŠJ
AJ, NJ, RJ
AJ, NJ, RJ, FJ, ŠJ, SFF
AJ, NJ, RJ, FJ, ŠJ, SFF
Víťazi krajských finálových kôl následne postúpili do celoslovenského finále, ktoré sa konalo dňa 31. mája v Nitre.
Okrem odbornej poroty si svojho víťaza zvolilo aj publikum počas celoslovenského finále hlasovaním v „cene publika“. Víťazom s najvyšším počtom hlasov sa stala divadelná skupina so scénkou „Little Bugs“ zo ZŠ Juh 1054 z Vranova nad Topľou, ktorá súťažila v kategórii I. AJ dráma - VT.
IV. ŠTATISTIKA ÚČASTI
IV. I Účasť podľa krajov
KRAJ
Percento súťažiacich
Prešovský
26,8%
Nitriansky
18.5%
Košický
17,5%
Žilinský
12,1%
Trenčiansky
9%
Trnavský
7,3%
Banskobystrický
7%
Bratislavský
1,8%
Celkovo SR voči 2012
+ 31%
IV. II Účasť podľa jazykov
JAZYK
Angličtina
Nemčina
Ruština
Francúzština
Španielčina
SFF
IV. III Účasť podľa vetiev
VETVA
Percento súťažiacich (%)
Poézia & próza
83%
Dráma
11 %
Vlastná tvorba
6% (AJ, NJ, RJ)
PRE SPOLUPRÁCU NA PROJEKTE JAZYKOVÝ KVET 2014 NÁS KONTAKTUJTE NA:jazykove(zavináč)gmail.com
VÝSLEDKY SR FINÁLE - ROOM 1 - DRÁMA
Kategória: I. AJ b) PT
1
Pilgrim Fathers
ZŠ Dargovských hrdinov, Humenné
2
Červená čiapočka
ZŠ J. A. Komenského, Michalovce
3
Three Billy Goats
ZŠ Vajanského, Lučenec
4
Hocus and Lotus
ZŠ Sv. Augustína, Považská Bystrica
5
At the Beach
ZŠ Hradná 22, Nové Zámky
Kategória: I. AJ b) VT
1
Once Upon a Time
SZŠ Starozagorská 8, Košice
2
Little Bugs
ZŠ Juh 1054, Vranov n/T
Kategória: II. FJ b) PT
2
Les Trois Petits Cochons
Gymnázium J. Lettricha, Martin
Kategória: I. NJ b) VT
2
Das Grauland
ZŠ s MŠ Brezovica
Kategória: II. NJ b) PT
3
Wie die Sonne in das Land Malonkam
Kat. gymnázium Š. Moysesa, BB
Kategória: II. RJ b) PT
1
Maša a medveď
ZŠ Stará Turá
2
Polminutky dľa šutky
ZŠ Hradné nám. 38, Kežmarok
Kategória: II. RJ b) VT
1
Kytica jazykov
ZŠ Kamenica nad Cirochou
Kategória: II. AJ b) PT
1
Teen Angel by D. M. Larson
ZŠ Hradná 22, Nové Zámky
2
The Wedding Story
ZŠ s MŠ Olešná
3
Murder at the Theatre
ZŠ Staničná, Košice
4
The Robbery
ZŠ Komenského, Stará Ľubovňa
5
Arabian Folktale
ZŠ Mariánska ul. 19, Prievidza
Kategória: II. AJ b) VT
1
The Greatest Treasure
ZŠ Stará Turá
2
Mr Frost
ZŠ s MŠ Harichovce
Kategória: III. NJ b) VT
Čest
Das Leben auf dem Marktplatz
SSOŚ Via Humana, Skalica
Kategória: III. AJ b) VT
1
Laurel and Hardy of 21st century
Gymnázium Varšavská, Žilina
2
Romeo and Juliet
SSOŚ Via Humana. Skalica
Kategória: III. AJ b) PT
1
Pygmalion by G. B. Show
Gymnázium Varšavská, Žilina
VÝSLEDKY SR FINÁLE - ROOM 2 - POÉZIA & PRÓZA
Kategória: I. AJ a) PT
1
Fiala Václav
SZŠ Oravská cesta, Žilina
2
Gubala Anna
ZŠ, Jilemnického 11, Dunajská Streda
3
Reid Patrícia Jasmína ZŠ Benkova, Nitra
4
Titková Sara
ZŠ Juh 1054, Vranov n/Topľou
5
Tarnóczyová Viktória
ZŠ Staničná 13, Košice
6
Pentka Samuel
ZŠ ul. Vajanského, Lučenec
7
Balajová Natália
ZŠ s MŠ R. Hečku, Dolná Súča
Kategória: I. NJ a) PT
2
Barthová Paula
ZŠ Mojmírovce
Kategória: I. NJ a) VT
1
Gilan Hannah
ZŠ K. Svätopluka, Nitra
Kategória: II. NJ a) PT
1
Schumacher Cedrik
ZŠ s MŠ Brezovica
2
Nemčeková Pavlína
ZŠ Fatranská, Nitra
3
Sikorják Adam
ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa
4
Weiszová Vanessa
ZŠ P. O. Hviezdoslava, Sereď
5
Jánošíková Mária
Katol. gymnázium. Š. Moysesa, BB
6
Lasabová Martina
Gymnázium J. Lettricha, Martin
7
Petríková Eva
ZŠ Severná, Moldava n/Bodvou
8
Dadíková Laura a Hanusová Ema
ZŠ s MŠ Diviaky n/Nitricou
Kategória: III. NJ a) PT
1
Herdová Marcela
Gymn. ul. 17. novembra, Topoľčany
2
Dedič Sophia
Obchodná akadémia Trnava
3
Godočík Martin
Gymnázium Kpt. Nálepku 4, Sobrance
4
Bahyl Jakub
Gymnázium Varšavská, Žilina
5
Hrebeňaková Nikola Gymnázium Snina
6
Troppová Veronika
Katol. gymnázium Š. Moysesa, BB
Kategória: II. RJ a) PT
1
Šimková Sofia
SZŠ Skalica
2
Osmolská Michaela
ZŠ Družicová 4, Košice
3
Sisková Terézia
Das Grauland
ZŠ Hradné nám. 38, Kežmarok
Kategória: III. RJ a) PT
1
Šujanská Gabriela
Gymnázium Nové Zámky
2
Ihnatková Iveta
Gymnázium Kpt. Nálepku 6, Sobrance
Kategória: III. ŠJ a) PT
1
Makaiová Karmen
Gymnázium P. Pázmaňa, Nové Zámky
2
Hirjaková Silvia
Gymn. V.B. Nedožerského, Prievidza
3
Macíková Zuzana Gymnázium Snina
Kategória: III. FJ a) PT
x
Šikulová Eliška
Katol. gymnázium Š. Moysesa, BB
1
Štangová Radmila
Gymn. V. B. Nedožerského, Prievidza
Kategória: SVKFF
1
Parisi Guilherme (Brazília)
Gymnázium Varšavská, Žilina
Kategória: II. AJ a) PT
1
Toldiová Dominika
ZŠ s MŠ Ipeľský Sokolec
2
Štefančík Robert
ZŠ Staničná 13, Košice
3
Kubisová Alexandra
Gymnázium J. Lettricha, Martin
4
Šimková Sofia
SZŠ Skalica
5
Jordová Timea
Gymn. V. B. Nedožerského, Prievidza
Kleinová Lívia
ZŠ Hradné nám. 38, Kežmarok
Kategória: II. AJ a) VT
1
Urbanová Emma
Gymnázium J. Lettricha, Martin
2
Martončíková Ema
ZŠ Staničná, Košice
3
Kondelová Lucia
ZŠ Výčapy – Opatovce
Kategória: III. AJ a) PT
1
Krajčíková Karolína
SŠ Novohradska, Bratislava
2
Šútor Lukáš
SOŠOaS, Zlaté Moravce
3
Novotná Katarína
Gymnázium Sv Mikuláša, Prešov
4
Šuleková Anna
Obchodná akadémia, Ilava
5
Beňuchová Milota
Gymnázium Varšavská, Žilina
6
Lörinc Denis
Gymnázium Gelnica
kategória: III. AJ a) VT
X
Šikulová Eliška
Kat. gymnázium Š. Moysesa, BB
1
Vanáková Petra
Gymnázium Varšavská, Žilina
2
Kolník Lukáš
SOŠ Nové Mesto nad Váhom
VÝSLEDKY KRAJSKÝCH FINÁLE
+ = potvrdená učasť na SR finále
BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ
I. AJ - POÉZIA & PRÓZA
+ 1. miesto - Pentka Samuel - Chants - ZŠ Vajanského, Lučenec
2. miesto - Czús Karol - Chants - ZŠ Vajanského, Lučenec
I. AJ - DRÁMA
+ 1. miesto - Three Billy Goats - ZŠ Vajanského, Lučenec
III. AJ - POÉZIA & PRÓZA - VLASTNÁ TVORBA
+ 1. miesto - Šikulová Eliška - Katol. gymnázium Š. Moysesa, Banská Bystrica
II. NJ - POÉZIA & PRÓZA
+ 1. miesto - Janošíková Mária - Katol. gymnázium Š. Moysesa, Banská Bystrica
2. miesto - Vészeleiová Kristína - Katol. gymnázium Š. Moysesa, Banská Bystrica
II. NJ - DRÁMA
+ 1. miesto - Wie die Sonne in das Land Malonkam - Kat. gymnázium Š. Moysesa, BB
3. miesto - Baba Yaga - ZŠ Dargovských hrdinov, Humenné
I. AJ - DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA
+ 1. miesto - Little Bugs - ZŠ Juh 1054, Vranov n/Topľou
2. miesto - Egg on the Trip - ZŠ Karpatská 11, Svidník
II. AJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Kleinová Lívia - Ghost Story - ZŠ Hlavné nám. 38, Kežmarok
2. miesto - Sirotňák Tomáš - ZŠ Ľubotice
3. miesto - Haninec Adam - Gymnázium Sv Františka Assiského, Levoča
4. miesto - Galajda Jan - Gymnázium Sv Františka Assiského, Levoča
5. miesto - Bernátová Kristína - ZŠ s MŠ, Dostojevského, Poprad
.
II. AJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - The Robbery - ZŠ Komenského, Stará Ľubovňa
2. miesto - Witches` Chant - ZŠ s MŠ Francisciho, Poprad
III. AJ - POÉZIA & PRÓZA
+ 1. miesto - Novotná Katarína : The Genius of the Crowd, Gymnázium sv. Mikuláša, Prešov
2. miesto - Tarkošová Lucia - Shel Silverstein: Sick, OA, Humenné
3. miesto - Koltášová Anna - The Glass Castle Ch. Gymnázium sv. Mikuláša, Prešov
4. miesto - Malíšková Ema - A Poetic romance - Gymnázium sv. F. Assiského, Levoča
III. AJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
1. miesto - Back to the Summer - Gymnázium Snina
I. NJ - DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA
+ 1. miesto - Das Grauland - ZŠ s MŠ Brezovica
II. NJ - POÉZIA & PRÓZA
+ 1. miesto - Sikorják Adam - Tino, ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa
2. miesto - Vychlopeňová Erika - Der Junge und der Hund - ZŠ s MŠ Brezovica 3. miesto - Hudačková Katarína - Das Leben ist ein Traum! - ZŠ s MŠ, Tajovského 17, Poprad
+ BL - 1. miesto - Schumacher Cedrik - Max und Moritz, funfter Streich - ZŠ s MŠ Brezovica
II. NJ - DRÁMA
2. miesto - Schneewitchen und sieben Zwerge - Gymnázium Snina
III. NJ - POÉZIA & PRÓZA
+ 1. miesto - Hrebeňaková Nikola - Zauberstiefel - Gymnázium Snina
2. miesto - Malíšková Ema - Der Sandmann - Gym. Sv. F. Assiského, Levoča
3. miesto - Pálijová Nikoleta - Spojená škola, OA, Svidník
II. RJ - POÉZIA & PRÓZA
+ 1. miesto - Sisková Terézia - Mucha cokotucha - ZŠ - Grundschule, Kežmarok 2. miesto - Kmecová Lucia - Čudaky - ZŠ Raslavice
3. miesto - Konkoľová Sabína - Dospelý človek - ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa
4. miesto - Siroková Simona - Spojená škola, Svidník
II. RJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Polminutky podľa šutky - ZŠ - Grundschule, Kežmarok
II. RJ - DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA
+ 1. miesto - Kytica jazykov - ZŠ Kamenica nad Cirochou
III. FJ - POÉZIA A PRÓŹA
1. miesto - Langošová Jana - Gymnázium Snina
III. ŠJ - POÉZIA & PRÓZA
+ 1. miesto - Macíková Zuzana - Gymnázium Snina
ŹILINSKÝ KRAJ
I. AJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Fiala Václav - We are Going on the ... - SZŠ Oravská cesta, Žilina
2. miesto - Majtánová Marína Anna - Sick - SZŠ Oravská cesta
3. Stehlík Ján - The Three Little Pigs - SZŠ Bellamos, Martin
II. AJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Kubisova Alexandra - Phenomenal Woman - Gymnázium J. Lettrcha, Martin
2. miesto - Sládečková Laura - The tales of... - Gymnázium Varšavaská, Žilina
3. miesto - Maruniak Dominik - Little Red Riding Hood - Gymnázium J. Lettricha, Martin
II. AJ - POÉZIA & PRÓZA - VLASTNÁ TVORBA
+ 1. miesto - Urbanová Emma - The Best Washing Powder is Love - Gymn. J. Lettricha, Martin
II. AJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - The Wedding Story - ZŠ s MŠ Olešná
2. miesto - The Three Pigs - ZŠ s MŠ O. Štefku, Varín
3. miesto - The Canterville Ghost - ZŠ s MŠ O. Štefku, Varín
III. AJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Beňuchová Milota - Television - Gymnázium Varšavská, Źilina
2. miesto - Bahyl Jakub - The Lesson - Gymnázium Varšavská, Žilina
III. AJ - POÉZIA & PRÓZA - VLASTNÁ TVORBA
+ 1. miesto - Vanáková Petra - Inner Prison - Gymnázium Varšavská, Žilina
III. AJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Pygmalion - Gymnázium Varšavská, Žilina
III. AJ - DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA
+ 1. miesto - Laurel and Hardy of 21st Century - Gymnázium Varšavská, Žilina
2. miesto - I Regret - Gymnázium Varšavská, Žilina
II. NJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Lasabová Martina - Gymnázium J. Lettricha, Martin
2. miesto - Zvolenská Aneta - ZŠ Martinská, Žilina
III. NJ POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Bahyl Jakub - Gymnázium Varšavská, Žilina
II. FJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Les Trois Petits Cochons - Gymnázium J. Lettricha, Martin
III. FJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
2. miesto - Prídavka Jakub - Papa, tu es foul - Gymnázium Varšavská, Žilina
ŠPECIÁLNA KATEGÓRIA - SLOVENČINA PRE CUDZINCOV
+ 1. miesto - Parisi Guilherme (Brazília) - Ján Smrek: Každý deň - Gymnázium Varšavská, Žilina
KOŠICKÝ KRAJ
I. AJ - POÉZIA & PRÓZA
I AJ SÚŤASÚI13333333333šš333+ 1. miesto - Tarnóczyová Viktória – Suprise - ZŠ Staničná 13, Košice
2. miesto - Horváthová Miriam – My Shopping - ZŠ J. A. Komenského, Michalovce
3. miesto - Martončík Samuel – Wally, the Witch´s Son - ZŠ Staničná 13, Košice
I. AJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Červená čiapočka - ZŠ J. A. Komenského, Michalovce
2. miesto - Snowwhite and 7 Dwarfs - ZŠ Akad. J. Hronca, RožňavaI
I. AJ - DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA
+ 1. miesto - Once Upon a Time - SZŠ Starozagorská 8, Košice
2. miesto - When I Grow Up - ZŠ Staničná, Košice
II. AJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Štefančík Robert - The Cow - ZŠ Staničná 13, Košice
2. miesto - Nguyen Dominika – Please Don‘t Read This Poem - SZŠ Starozagorská 8, Košice
3. miesto - Ambrušová Alexandra - The Canterville Ghost - OA Akad. Jura Hronca, Rožňava
4. miesto - Hassay Oliver - Charlie and the Chocolate Factory - ZŠ Staničná 13, Košice
5. miesto - Gurková Johana – Geography Lesson - ZŠ Družicová, Košice
6. miesto - Telepčáková Katarína – A Race (Alice in Wonderland) - ZŠ Družicová 4, Košice
II. AJ - POÉZIA & PRÓZA - VLASTNÁ TVORBA
+ 1. miesto - Martončíková Ema - Apple - ZŠ Staničná, Košice
2. miesto - Hollý Samuel - Halloween Night - ZŠ Staničná, Košice
3. miesto - Knappová Viktória - What ´s Happiness? - ZŠ J. A. Komenského, Michalov
II. AJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Murder at the Theatre - ZŠ Staničná, Košice
2. miesto - Snowhite and the Seven Dwarfs - CZŠ Sv. Michala, Michalovce
II. AJ - DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA
+ 1. miesto - Mr Frost - ZŠ s MŠ Harichovce
III. AJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
1. miesto - Lörinc Denis - Television - Gymnázium Gelnica
2. miesto - Mézešová Klementína - Absolutely Nothing - Gymnázium Alejová 1, Košice; Oravec Juraj - A Mater of Honour - Obchodná Akadémia, Rožňava
II. NJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Petríková Eva – Das doppelte Lottchen - ZŠ Severná, Moldava n/Bodvou
II. NJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
2. miesto - Die Bremer Stadtmusikanten - ZŠ M. R. Štefánika, Trebišov
III. NJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Godočík Martin – Vom Schweigen der Indianer - Gymnázium Kpt. Nálepku 4, Sobrance
II. RJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
+ 1. miesto - Osmolská Michaela – ZŠ Družicová 4, Košice
Majerová Natália a Samuel Potoček - Katol. gymnázium Š. Moysesa, BB
Šikulová Eliška - Katol. gymnázium Š. Moysesa, BB
TRENČIANSKY KRAJ - SÚŤAŽIACI POSTUPUJÚCI DO KRAJ. FINÁLE
I. AJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Balajová Natália - Television - ZŠ s MŠ R. Hečku, Dolná Súča
I. AJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
Crocodile Tears - ZŠ s MŠ Diviaky nad Nitricou
Hocus and Lotus - ZŠ Sv. Augustína, Považská Bystrica
II. AJ POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Bezák Samuel - Silver Chair - Gynázium V. B. Nedožerského, Prievidza
Jordová Timea - Germs! Germs! ... - Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza
Krpelanová Lýdia - Jack and the Beanstalk - Spojená škola ZŠ s MŠ, Nitr. Pravno
Maľová Natália - A Mad Tea Party - Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza
II. AJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
Arabian Folktale - ZŠ Mariánska 19, Prievidza
II. AJ - DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA
The Greatest Treasure - ZŠ Stará Turá
III. AJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Šuleková Anna - Clean Break - Obchodná akadémia, Ilava
III. AJ POÉZIA & PRÓZA - VLASTNÁ TVORBA
Kolník Lukáš - Básne - SOŠ, Nové Mesto nad Váhom
II. NJ POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Ddíková Laura a Hanusová Ema - Die Landmaus und...- ZŠ s MŠ Diviaky n/Nitricou
Krpeľanová Lýdia - Arme kleine Maus - Spojený škola, Nitr. Pravno
II. RJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Šišková Mária a Vavrová Katarína - Galka - ZŠ s MŠ Diviaky nad Nitricou
II. RJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
Maša a medveď - ZŠ Stará Turá
II. FJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
Historie du petit Chan-Blanc - ZŠ Mariánska 19, Prievidza
III. FJ POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Štangová Radmila - Cache-Lune - Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza
III. ŠJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Hirjaková Silvia - Volverán las oscuras - Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza
Kristína Králiková - La guitarra - Gymnázium V. B. Nedožerského, Prievidza
ŹILINSKÝ KRAJ - SÚŤAŽIACI POSTUPUJÚCI DO KRAJ. FINÁLE
I. AJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Fiala Václav - We are Going on the ... - SZŠ Oravská cesta, Žilina
Majtánová Marína Anna - Sick - SZŠ Oravská cesta
Stehlík Ján - The Three Little Pigs - SZŠ Bellamos, Martin
II. AJ POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Kubisova Alexandra - Phenomenal Woman - Gymnázium J. Lettrcha, Martin
Maruniak Dominik - Little Red Riding Hood - Gymnázium J. Lettricha, Martin
Sládečková Laura - The tales of... - Gymnázium Varšavaská, Žilina
II. AJ POÉZIA & PRÓZA - VLASTNÁ TVORBA
Urbanová Emma - The Best Washing Powder is Love - Gymn. J. Lettricha, Martin
II. AJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
The Canterville Ghost - ZŠ s MŠ O. Štefku, Varín
The Three Pigs - ZŠ s MŠ O. Štefku, Varín
The Wedding Story - ZŠ s MŠ Olešná
III. AJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Bahyl Jakub - The Lesson - Gymnázium Varšavská, Žilina
Beňuchová Milota - Television - Gymnázium Varšavská, Źilina
III. AJ POÉZIA&PRÓZA - VLASTNÁ TVORBA
Vanáková Petra - Inner Prison - Gymnázium Varšavská, Žilina
III. AJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
Pygmalion - Gymnázium Varšavská, Žilina
III. AJ DRÁMA - VLASTNÁ TVORBA
Laurel and Hardy of 21st Century - Gymnázium Varšavská, Žilina
I Regret - Gymnázium Varšavská, Žilina
II. NJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Lasabová Martina - Gymnázium J. Lettricha, Martin
Zvolenská Aneta - ZŠ Martinská, Žilina
III. NJ POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Bahyl Jakub - Gymnázium Varšavská, Žilina
II. FJ - DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
Les Trois Petits Cochons - Gymnázium J. Lettricha, Martin
III. FJ - POÉZIA & PRÓZA - PREVZATÁ TVORBA
Prídavka Jakub - Papa, tu es foul - Gymnázium Varšavská, Žilina
ŠPECIÁLNA KATEGÓRIA - SLOVENČINA PRE CUDZINCOV
Parisi Guilherme (Brazília) - Ján Smrek: Každý deň - Gymnázium Varšavská, Žilina
PREŠOVSKÝ KRAJ - POSTUPUJÚCI DO KRAJ. FINÁLE
POSTUPUJÚCI ZO 6. MARCA
III. AJ - POÉZIA & PRÓZA
Koltášová Anna - The Glass Castle Ch. Gymnázium sv. Mikuláša, Prešov
Malíšková Ema - A Poetic romance - Gymnázium sv. F. Assiského, Levoča
Tarkošová Lucia - Shel Silverstein: Sick, OA, Humenné
Novotná Katarína : The Genius of the Crowd, Gymnázium sv. Mikuláša, Prešov
I. NJ - POÉZIA & PRÓZA
Das Grauland - ZŠ s MŠ Brezovica
II. NJ - POÉZIA Y PRÓZA
Hudačková Katarína - Das Leben ist ein Traum! - ZŠ s MŠ, Tajovského 17, Poprad
Sikorják Adam - Tino, ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa
Smoter Samuel - Eine lehrreiche Geschichte fur Kinder - Gymnázium a ZŠ sv. Mikuláša, Prešov
Vychlopeňová Erika - Der Junge und der Hund - ZŠ s MŠ Brezovica BL - Schumacher Cedrik - Max und Moritz, funfter Streich - ZŠ s MŠ Brezovica
II. NJ - DRÁMA
Schneewitchen und sieben Zwerge - Gymnázium Snina
III. NJ - POÉZIA & PRÓZA
Hrebeňaková Nikola - Zauberstiefel - Gymnázium Snina
Malíšková Ema - Der Sandmann - Gym. Sv. F. Assiského, Levoča
Pálijová Nikoleta - Spojená škola, OA, Svidník
II. RJ - POÉZIA & PRÓZA
Kmecová Lucia - Čudaky - ZŠ Raslavice
Konkoľová Sabína - Dospelý človek - ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa
Siroková Simona - Spojená škola, Svidník
Sisková Terézia - Mucha cokotucha - ZŠ - Grundschule, Kežmarok
II. RJ DRÁMA - PREVZATÁ TVORBA
Polminutky podľa šutky - ZŠ - Grundschule, Kežmarok