SR FINÁLE
Potvrdená účasť
ENGLISH
11:00 - 11:20
P. č.
|
Meno – škola
|
1)
|
Janošťáková Kristína – ZŠ Mojmírovce
|
2)
|
Jeriga Jakub – Gymnázium a ZŠ Sv. Mikuláša, Prešov
|
3)
|
Nguyen Dominika - SZŠ Starozagorská 8, Košice
|
4)
|
Ormandy David - SZŠ so VIN, Bratislava
|
5)
|
Stančíková Sabina a Ella Glatzová– ZŠ Hurbanova, Stará Turá
|
DEUTSCH
11:20 - 11:30
6)
|
Vyparina Michal - ZŠ s MŠ Plavnica
|
7)
|
Gilan Hannah – ZŠ K. Svätopluka, Nitra
|
ENGLISH
11:30 - 12:00
8)
|
Silvia Briatková, Hanka Mišejová, Kristína Brokešová – ZŠ s MŠ Diviaky nad Nitricou
|
9)
|
Daniel Baran, Leonard Duhoň, Nina Horváthová, Dominika Lechmanová, Karolína Machovičová, Štefan Orosz, Ema Palčová, Stanislav Pohlodko, Lea Poláková, Alexandra Šmajdová, Kevin Sivec, Ema Tóthová – ZŠ Staničná 13, Košice
|
12:00 - 12:40
10)
|
Gurský Daniel – ZŠ Nám. Mladosti 1, Žilina
|
11)
|
Košťálová Dorota – ZŠ Tríbečská, Topoľčany
|
12)
|
Miníková Romana – ZŠ s MŠ Diviaky nad Nitricou
|
13)
|
Mižíková Alexandra – ZŠ Staničná 13, Košice
|
14)
|
Vlhová Nina – Gymnázium PdC, Piešťany
|
15)
|
Vysočanová Jana – ZŠ Kúpeľná, Prešov
|
DEUTSCH
12:40 - 13:00
16)
|
Dobaiová Daniela – ZŠ Fatranská, Nitra
|
17)
|
Hausner Christián – ZŠ Mariánska, Prievidza
|
18)
|
Lörinc Denis – Gymnázium Gelnica
|
19)
|
Senajová Katarína – Gymnázium J. A. Raymana, Prešov
|
20)
|
Pilčíková Zuzana – Gymnázium F. Švantnera, Nová Baňa
|
13:00 - 13:30 - Prestávka
ENGLISH
13:30 - 15:30
22)
|
Alexandra Stanková, Rebecca Pálinkášová, Barbora Ivanová, Bernadett Ďuranová, Veronika Fujasová, Albín Blaho – ZŠ Hradná 22, Nové Zámky
|
23)
|
S. Chovanová, A. Sedláková, M. Kračinovský, S. Brozmanová, J. Vysočanová, S .Fecková, Z. Olejárová, E. I. Adjindová, S. Lechová – ZŠ Kúpeľná, Prešov
|
24)
|
6. – 9. ročník: Martin Sadloň, Noemi Vařáková, Filip Bajjani, Gabriela Bajjaniová, Oliver Kulíšek, Lucia Liptáková, Lenka Kotulová, Dávid Chudík – ZŠ Hurbanova, Stará Turá
|
25)
|
Franeková Silvia – Gymnázium Varšavská, Žilina
|
26)
|
Samko Roman – ZŠ Mládežnícka 3, Košice – Šaca
|
27)
|
Divadelná skupina - ZŠ Sv. Michala, Levice
|
28)
|
Ema Gáborová, Ema Nogová, Soňa Papšová, Lenka Saloňová, Lucia Sanigová, Veronika Grešková, Martina Halousková, Michaela Heglasová, Dana Drončovská, Katarína Drevená – Gymnázium Varšavská, Žilina
|
|
РУССКИЙ ЯЗЫК
15:30 - 15:50
29)
|
Šišková Mária – ZŠ s MŠ Diviaky nad Nitricou
|
30)
|
Diana Astalošová - ZŠ Nám. Mladosti 1, Žilina
|
31)
|
Šujanská Gabriela – Gymnázium Nové Zámky
|
32)
|
Korem Samuel – Gymnázium a ZŠ Sv. Mikuláša, Prešov
|
ROJ
15:50 - 16:00
33) x |
Jana Langošová - Snina |
34)
|
Viglašová Mária – Gymnázium M. Hattalu, Trstená - ŠJ
|
ENGLISH
16:00 - 16:30
35)
|
Buňáková Michaela – Gymnázium Varšavská, Žilina
|
36)
|
Dujčáková Alexandra – Gymnázium P. J. Šafárika, Rožňava
|
37)
|
Lackovičová Alica – SSOŠ, Poprad
|
38)
|
Pečová Simona - Gymnázium Partizánske
|
39)
|
Soročinová Viktória – Gymnázium Sv. F. Assiského, Ban. Štiavnica
|
40)
|
Vanáková Petra – Gymnázium Varšavská, Žilina
|
41)
|
Vanková Lucia – Gymnázium Partizánske
|
16:30 - 16:45 - Prestávka
DEUTSCH
16:45 - 17:15
42) x
|
Michal Barančík, Viktória Labancová – Gymnázium Snina
|
43)
|
Divadelná skupina (10 ž) – Gymnázium F. Švantnera, Nová Baňa
|
FRANÇAIS
17:15 - 17:35
44)
|
Bieliková, Havierniková, Gajdová, Markechová, Moravčík, Opatovská, Pasminková, Savara, Šišovská, Trebichavská, Haluzová, Smiteková, Atalovičová – Spojená škola Sv. Jozefa, Nové Mesto nad Váhom
|
ENGLISH
17:35 - 19:00
|
Bajteková Karolína, Bendová Sarah, Častulíková Katarína, Černáková Romana, Galanda Mikuláš, Kollár Adam, Lukačka Martin, Matulová Zuzana, Minichová Sofia, Mokráňová Silvia, Oríšek Adam Adam – SZŠ so VIN, Bratislava
|
45)
|
Patrícia Košková, Stanislav Guraj, Denis Madács, Mária Majkútová, Martina Mravíková, Jana Nagyová, Ivan Filip, Veronoka Nôtová, Darina Oláhová, Júlia Paliašová, Lukáš Rovňan, Kamil Sekereš, Veronika Šuleková, Sidónia Poláková - SOŠ Zvolenska, Lúčenec
|
46)
|
E. Straková, L. Paduchová, S. Urbanová, A. Petrík, B. Petrík – Gymnázium Partizánske
|
47)
|
sexta 26 študentov – Gymnázium PdC, Piešťany
|
48)
|
Lucia Bechná, Jana Rojková, Veronika Antonyová, Michaela Honsová, Milota Beňuchová, Emily Hatcher, Filip Hrivík, Ivan Kolarik, Jakub Pridavka, Daniel Humaj - Gymnázium Varšavská, Žilina
|
19:15 Výsledky
KRAJSKÉ FINÁLOVÉ KOLÁ
Trenčiansky kraj - súťažiaci postupujúci do SR finále:
Sabina Stančíková, Ella Glatzová – ZŠ Hurbanova, Stará Turá
Silvia Briatková, Hanka Mišejová, Kristína Brokešová - ZŠ a MŠ Diviaky n/Nitrou,
Miníková Romana - ZŠ a MŠ Diviaky nad Nitricou
Divadelná skupina - ZŠ Hurbanova, Stará Turá
Pečová Simona – Gymnázium Partizánske
Vanková Lucia - Gymnázium Partizánske
E. Straková, L. Paduchová, S. Urbanová, A. Petrík, B. Petrík - Gymnázium Partizánske
Hausner Christián - ZŠ Mariánska, Prievidza
Šišková Mária - ZŠ a MŠ Diviaky nad Nitricou
Divadelná skupina - Spoj. škola Sv. Jozefa, Nové Mesto nad Váhom
Nitriansky kraj - Súťažiaci postupujúci do SR finále:
Janošťáková Kristína - ZŠ Mojmírovce
Košťálová Dorota - ZŠ Tríbečská, Topoľčany
Divadelná skupina - ZŠ Hradná 22, Nové Zámky
Divadelná skupina - ZŠ Sv. MIchala, Levice
Gilan Hannah - ZŠ K. Svätopluka, Nitra
Dobaiová Daniela - ZŠ Fatranská, Nitra
Šujanská Gabriela - Gymnázium Nové Zámky
Trnavský kraj:
Vlhová Nina - Gymmnázium PdC, Pieštany
Divadelná skupina - sexta - Gymnázium PdC, Piešťany
Bratislavský kraj:
Ormandy David - SZŠ s VIN, Bratislava
Divadelná skupina - SZŠ s VIN, Bratislava
Košický kraj - Súťažiaci postupujúci do SR finále:
Nguyen Dominika - SZŠ Starozagorská 8, Košice
Divadelná skupina - ZŠ Staničná, Košice
Mižíková Alexandra - ZŠ Staničná, Košice
Samko Roman - ZŠ Mládežnícka, Košice - Šaca
Divadelná skupina - ZŠ Park Angelinum, Košice - Fairytail Revolution
Dujčáková Alexandra - Gymnázium P. J. Šafárika, Rožňava
Lörinc Denis - Gymnázium, Gelnica
Prešovský kraj - súťažiaci postupujúci do SR finále:
Vyparina Michal - ZŠ s MŠ Plavnica
Senajová Katarína - Gymnázium J. A. Raymana, Prešov
Labancová Viktória, Barančík Michal - Gymnázium, Snina
Korem Samuel - Gymnázium a ZŠ Sv. Mikuláša, Prešov
Langošová J. - Gymnázium, Snina
Jeriga Jakub - Gymnázium a ZŠ Sv. Mikuláša, Prešov
Vysočanová Jana - ZŠ Kúpeľná, Prešov
Divadelná skupina - ZŠ Kúpeľná, Prešov
Lackovičová Alica - SSOŠ, Poprad
Banskobystrický kraj - Súťažiaci postupujúci do SR finále:
Soročinova Viktória - Gymnázium Sv. F. Assiského, Banská Štiavnica
Divadelná skupina - Facebook Changes Lives - SOŠ Zvolenska, Lúčenec
Pilčíková Zuzana - Gymnázium F. Švantnera, Nová Baňa
Divadelná skupina - Ein Konigsreich Fur die Prinzessin, Gymnázium F. Švantnera, Nová Baňa
Žilinský kraj - Súťažiaci postupujúci do SR finále:
Gurský Daniel - ZŠ Nám. Mladosti 1, Žilina
Franeková Silvia - Gymnázium Varšavská, Žilina
Divadelná skupina - Gymnázium Varšavská, Žilina - The Unbeatable Struggle
Buňáková Michaela - Gymnázium Varšavská, Žilina
Vanáková Petra - Gymnázium Varšavská, Žilina
Divadelná skupina - Gymnázium Varšavská - The Importance of Being Earnest
Astalošová Diana - ZŠ Nám. Mladosti 1, Žilina
Viglašová Mária - Gymnázium M. Hattalu, Trstená
KRAJSKÉ SEMIFINÁLOVÉ KOLÁ
Trenčiansky kraj - súťažiaci postupujúci do krajského finále:
Hajný Jakub – Spojená katolícka škola, Nemšová
Púčiková Ema – ZŠ a MŠ Diviaky nad Nitricou
Sabina Stančíková, Ella Glatzová – ZŠ Hurbanova, Stará Turá
Silvia Briatková, Hanka Mišejová, Kristína Brokešová - ZŠ a MŠ Diviaky n/Nitrou,
Králová Sára – Spojená katolícka škola, Nemšová
Miníková Romana - ZŠ a MŠ Diviaky nad Nitricou
Novomestská Soňa - ZŠ Hurbanova, Stará Turá
Šuleková Anna – ZŠ s MŠ H. Gavloviča, Pruské
Beňadik Pavol, Vavrinec Lukáš – ZŠ Mariánska, Prievidza
Divadelná skupina - ZŠ Hurbanova, Stará Turá
Pečová Simona – Gymnázium Partizánske
Vanková Lucia - Gymnázium Partizánske
E. Straková, L. Paduchová, S. Urbanová, A. Petrík, B. Petrík - Gymnázium Partizánske
Dadíková Laura - ZŠ a MŠ Diviaky nad Nitricou
Hausner Christián - ZŠ Mariánska, Prievidza
Šišková Mária - ZŠ a MŠ Diviaky nad Nitricou
Divadelná skupina - Spoj. škola Sv. Jozefa, Nové Mesto nad Váhom
Nitriansky kraj
Súťažiaci postupujúci do krajského finále (z 24. 4.):
Gilan Hannah - ZŠ K. Svätopluka, Nitra
Dobaiová Daniela - ZŠ Fatranská, Nitra
Kramár Pavol - ZŠ Pribinova 1, Zlaté Moravce
Sýkora Samuel - ZŠ Mojmírovce
Divadelná skupina 9. C - ZŠ A. Kmeťa, Levice
Viglaská Erika - SOŠOaS, Zlaté Moravce
Šujanská Gabriela - Gymnázium Nové Zámky
Šupová Yvonne - ZŠ Tríbečská, Topoľčany
Terechina Izabela - ZŠ Tríbečská, Topoľčany
Trnavský kraj:
Švandová Lucia - ZŠ J. Fándlyho, Sereď
Vlhová Nina - Gymmnázium PdC, Pieštany
Divadelná skupina - sexta - Gymnázium PdC, Piešťany
Jašíčková Lucia - ZŠ Kpt. J. Nálepku, Stupava
Súťažiaci postupujúci do krajského finále (z 23. 4.):
Babincová Aneta - ZŠ s MŠ Ludanice
Janošťáková Kristína - ZŠ Mojmírovce
Trnovská Kristína - ZŠ Tríbečská, Topoľčany
Bodo Cathleen - ZŠ Pribinova, Zlaté Moravce
Koczanová - ZŠ A. Kmeťa, Levice
Ormandy David - SZŠ s VIN, Bratislava
Baranová Simona - ZŠ Kpt. J. Nálepku, Stupava
Hájovská Katarína - ZŠ M. Olšovského, Malacky
Divadelná skupina - SZŠ s VIN, Bratislava
Gálová Lucia - ZŠ Ludanice
Košťálová Dorota - ZŠ Tríbečská, Topoľčany
Pokus Dávid - ZŠ Tríbečská, Topoľčany
Piszczatowská Denisa - Gymnázium J. Kráľa, Zlaté Moravce
Szucs Valter - ZŠ Gbelce
Toldiová Dominika - ZŠ s MŠ s VJM, Ipeľský Sokolec
Tariška Martin - ZŠ A: Kmeťa, Levice
Šurinová Monika - ZŠ J. V. Šimka, Žitavany
Divadelná skupina - ZŠ Hradná 22, Nové Zámky
Divadelná skupina 9. C - ZŠ J. C. Hronského, Šaľa
Divadelná skupina 7. B - ZŠ J. C. Hronského, Šaľa
Divadelná skupina 8. D - ZŠ A. Kmeťa, Levice
Divadelná skupina ZŠ Sv. MIchala, Levice
Kramárová Lucia - SOŠOaS, Zlaté Moravce
Pukanová Michaela - Gymnázium J. Kráľa, Zlaté Moravce
Košický kraj - Súťažiaci postupujúci do krajského finále:
Hirmanová Klára - ZŠ Staničná, Košice
Nguyen Dominika - SZŠ Starozagorská 8, Košice
Sedmáková Bianka - SZŠ Starozagorská, Košice
Divadelná skupina - ZŠ Park Angelinum, Košice - Town Mouse and Country Mouse
Divadelná skupina - ZŠ Staničná, Košice
Guľvašová Zuzana - ZŠ M. R. Štefánika, Trebišov
Hamadejová Natália - ZŠ J. A. Komenského, Michalovce
Jesenská Dominika - ZŠ Staničná, Košice
Mižíková Alexandra - ZŠ Staničná, Košice
Samko Roman - ZŠ Mládežnícka, Košice - Šaca
Divadelná skupina - ZŠ Krosnianska, Košice
Divadelná skupina - ZŠ Park Angelinum, Košice - Fairytail Revolution
Cingel Peter - Gymnázium P. J. Šafárika, Rožňava
Dujčáková Alexandra - Gymnázium P. J. Šafárika, Rožňava
Strigáčová Lujza - Gymnázium P. J. Šafárika, Rožňava
Gud Daniel - ZŠ M. R. Štefánika, Trebišov
Lörinc Denis - Gymnázium, Gelnica
Prešovský kraj
Súťažiaci postupujúci do krajského finále (z 19. 4.):
Vyparina Michal - ZŠ s MŠ Plavnica
Hrebeňáková Nikola - Gymnázium, Snina
Poláková Lenka - Gymnázium J. A. Raymana, Prešov
Senajová Katarína - Gymnázium J. A. Raymana, Prešov
Labancová Viktória, Barančík Michal - Gymnázium, Snina
Koltášová Anna - Gymnázium a ZŠ Sv. Mikuláša, Prešov
Korem Samuel - Gymnázium a ZŠ Sv. Mikuláša, Prešov
Kvokačková Barbora - Gymnázium a ZŠ Sv. Mikuláša, Prešov
Bandurčinová D. - Gymnázium, Snina
Langošová J. - Gymnázium, Snina
Jenčík R. - Gymnázium, Snina
Súťažiaci postupujúci do krajského finále (z 18. 4.):
Karabinova Patrícia - ZŠ Komenského, Svit
Jeriga Jakub - Gymnázium a ZŠ Sv. Mikuláša, Prešov
Fecková Sarah - ZŠ Kúpeľná, Prešov
Haninec Adam - Gymnázium Sv. F. Assiského, Levoča
Jeriga Branislav - Gymnázium a ZŠ Sv. Mikuláša, Prešov
Miková Mária - Gymnázium Sv. F. Assiského, Levoča
Vysočanová Jana - ZŠ Kúpeľná, Prešov
Divadelná skupina - ZŠ Kúpeľná, Prešov
Fecko Michal - Gymnázium Sv. F. Assiského, Levoča
Hribikova Barbora - Spojená škola, Svidník
Lackovičová Alica - SSOŠ, Poprad
Rusňáková Zuzana - Gymnázium a ZŠ Sv. Mikuláša, Prešov
Tauchin Tadeáš - SSOŠ, Poprad
Banskobystrický kraj - Súťažiaci postupujúci do krajského finále:
Divadelná skupina - Stone Soup - Gymnázium F. Švantnera, Nová Baňa
Balco Kristián - Gymnázium F. Švantnera, Nová Baňa
Lačný Michal - Katolícke gymnázium Š. Moysesa, Banská Bystrica
Soročinova Viktória - Gymnázium Sv. F. Assiského, Banská Štiavnica
Divadelná skupina - Facebook Changes Lives - SOŠ Zvolenska, Lúčenec
Pilčíková Zuzana - Gymnázium F. Švantnera, Nová Baňa
Divadelná skupina - Ein Konigsreich Fur die Prinzessin, Gymnázium F. Švantnera, Nová Baňa
Žilinský kraj - Súťažiaci postupujúci do krajského finále:
Gurský Daniel - ZŠ Nám. Mladosti 1, Žilina
Franeková Silvia - Gymnázium Varšavská, Žilina
Divadelná skupina - ZŠ s MŠ Olešná - Devil in Heaven
Divadelná skupina - Gymnázium Varšavská, Žilina - Little John and Little Margaret
Divadelná skupina - Gymnázium Varšavská, Žilina - The Unbeatable Struggle
Beňuchova Milota - Gymnázium Varšavská, Žilina
Kianičková Natália - Gymnázium Varšavská, Žilina
Lašútova Kristína - Gymnázium A. Škrábika, Rajec
Buňáková Michaela - Gymnázium Varšavská, Žilina
Hanzelová Michaela - Gymnázium Varšavská, Žilina
Vanáková Petra - Gymnázium Varšavská, Žilina
Divadelná skupina - Gymnázium Varšavská - The Importance of Being Earnest
Astalošová Diana - ZŠ Nám. Mladosti 1, Žilina
Kňazúrová Barbora - Gymnázium M. Hattalu, Trstená
Kolenčíková Klaudia - Gymnázium M. Hattalu, Trstená
Viglašová Mária - Gymnázium M. Hattalu, Trstená
Postupujúcim súťažiacim ešte raz blahoželáme!
Súťažiacim, ktorí tento rok nepostúpili, želáme aj naďalej elán pre jazyky!
Evidencia súťažiacich vo väčšine miest nezačína pre všetky súťažné kategórie hneď ráno, venujte preto pozornosť časti "Harmonogram" v spodnej časti pozvánky.
Ak potrebujete potvrdenie o účasti na súťaži, nezabudnite oň požiadať podľa pokynov uvedených na pozvánke.
Prepis súťažných príspevkov v kategórii "Vlastná tvorba" je potrebné poslať e-mailom vo formáte Word najneskôr do 4. mája 2012. Po tomto termíne už príspevok nebude možné uverejniť v e-book/knižke (vyjde pod ISBN 978-80-969901-7-7).
POZVÁNKY NA KRAJSKÉ FINÁLOVÉ KOLÁ A SR FINÁLE
Po vyhodnotení semifinálových kôl a vyhlásení súťažiacich postupujúcich do krajského finále, títo obdržia pozvánku na krajské finále spolu s pozvánkami pre hostí, ktorých si môžu pozvať.
Rovnako súťažiaci postupujúci z krajských finálových kôl do SR finále obdržia pozvánku na celoslovenské kolo do Nitry a pozvánky pre svojich hostí.
SR finále je verejné a bude sa konať 11. mája 2012 v Nitre so začiatkom o 11:00 hod..
Finalisti, ich hostia a partneri súťaže majú voľný vstup na základe pozvánok.
Takisto všetci súťažiaci, ktorí sa zúčastnia II. ročníka, aj keď nepostúpia, majú voľný vstup (je však potrebné nahlásiť účasť vopred najneskôr do 8. mája e-mailom na jazykove(zavináč)gmail.com alebo osobne koordinátorovi po ukončení krajských finálových kôl).
Systém radenia súťažiacich v zoznamoch na krajských kolách (r. 2012):
I. kategória
I. Poézia&próza - Prevzatá tvorba
I. Poézia&próza - Vlastná tvorba
Individuálni súťažiaci sú zoradení abecedne podľa priezviska.
I. Dráma - Prevzatá tvorba
I. Dráma - Vlastná tvorba
Divadelné skupiny sú zoradené abecedne podľa názvu mesta a pri viacerých skupinách z jedného mesta podľa názvu školy.
Po I. vekovej kategórii nasleduje veková kategória II. a následne III., systém v rámci vetiev je rovnaký ako pri vekovej kategórii I..
Pri viacerých jazykových kategóriách v jeden deň začíname s NJ, nasleduje RJ a potom románske jazyky.
PRAVIDLÁ SÚŤAŽE „JAZYKOVÝ KVET“ pre r. 2012
Jednotlivé kategórie súťaže budú zrealizované podľa počtu prihlásených súťažiacich a organizátor má výhradné právo na ich úpravu podľa reálneho stavu súťažiacich.
PRIEBEH SÚŤAŽE
Prihlasovanie
Účasť v súťaži je dobrovoľná a okrem veku a znalosti jazyka, nie je ničím podmienená.
Súťažiacich môže prihlásiť škola, alebo sa môžu prihlásiť aj sami.
Počet súťažiacich z jednej školy, či triedy, nie je obmedzený.
Za účasť v súťaži nie je účtovaný žiadny účastnícky poplatok.
Prihlášku je potrebné odoslať mailom na: jazykove@gmail.com, ako predmet správy uveďte „Jazykový kvet“ a poštou.
Ak ku svojej súťažnej scénke potrebujete technické vybavenie, ako je magnetofón, stôl, stoličky, uveďte to v prihláške do "Poznámky".
Semifinálové kolá
Počas semifinálových kôl sa súťažiaci predstavia pred porotou so svojim prednesom / predstavením a súťažia o postup do krajského finálového kola.
Semifinálové kolá sú neverejné a iní súťažiaci, ich rodičia, či sprevádzajúci pedagógovia nesmú byť prítomní v miestnosti, kde semifinálové kolá prebiehajú pre zachovanie rovnakých vstupných podmienok všetkých súťažiacich. Súťažiaceho sprevádza pedagóg/rodič.
Počet postupujúcich súťažiacich: Podľa Organizačného poriadku súťaže
Krajské finálové kolá
V krajských finálových kolách súťažia postupujúci semifinalisti o umiestnenie na jednotlivých miestach a postup do celoslovenského finále.
Krajské finálové kolá sú otvorené aj pre verejnosť.
Počet postupujúcich súťažiacich: Z jednotlivých krajov postupujú do celoslovenského finálového kola súťažiaci, ktorí sa umiestnili v danej kategórii na prvom mieste v krajskom finálovom kole.
Celoslovenské finále
V celoslovenskom finále bojujú postupujúci finalisti z krajských kôl o umiestnenie na jednotlivých miestach v celoslovenskom meradle, získanie diplomu a zaujímavých cien. Celoslovenské finále je otvorené aj pre verejnosť.
iCENA VEREJNOSTI A CENA PUBLIKA
Verejnosť zároveň bude mať možnosť hlasovať za svojho kandidáta na víťaza v celoslovenskom finále:
- na internete - icena verejnosti
- na mieste konania počas celoslovenského finále - cena publika
Súťažiaci, ktorí získajú od verejnosti, či publika, najviac hlasov, budú odmenení vecnými cenami.
Z hlasujúcich sa vyžrebujú 2 x traja výhercovia (3 za hlasovanie v "icene" a 3 za hlasovanie v "cene publika"), ktorí získajú vecné ceny.
V icene verejnosti a cene publika musí prebiehať hlasovanie minimálne za 50% kandidátov, inak hlasovanie nie je platné.
Upozorňujeme súťažiacich aj ostatných ľudí zainteresovaných do súťaže, že obe tieto ceny sú skôr o podpore súťažiacich od okolia, sympatiách, či vyjadrení názoru (možno fundovaného, možno laického) a to, koľko hlasov získajú jednotliví súťažiaci neregulujeme.
ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA
Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu podmienok súťaže a cien kedykoľvek, bez predchádzajúceho upozornenia. Akékoľvek prípadné zmeny sú priebežne uverejňované na stránke súťaže. Ceny nie sú vymáhateľné právnou cestou.
Organizátor má výhradné autorské a rozhodovacie právo o celej súťaži.
Účastník súťaže sa zaväzuje nepoškodzovať a neosočovať iných účastníkov súťaže, organizátora a ostatných subjektov zapojených do tejto súťaže. Prípadné porušenia budú riešené cez právneho zástupcu.
Odoslaním prihlášky súhlasíte s týmito pravidlami a Organizačným poriadkom súťaže v plnom rozsahu.
SEMIFINÁLOVE A FINÁLOVÉ KRAJSKÉ KOLÁ - AKTUALITY
Termíny sú upravené na základe prijatých prihlášok do jednotlivých kategórií a dĺžky súťažných príspevkov.
Nemčina a románske jazyky sú vo väčšine krajov presunuté na rovnaký deň ako AJ.
Začiatok semifinálových a krajských finálových kôl je o 09:00 hod..
Evidencia súťažiacich na semifinálové kolá bude priebežná., t. j. súťažiaci nemusia všetci čakať od rána. Predpokladané časy obdržia súťažiaci v pozvánkach. Pozvánky a organizačné inštrukcie budú posielané e-mailom koncom marca. Oznam o rozposielaní bude uverejnený na tejto stránke a na Facebook stránke.
Súťažiaci si so sebou prinesú vytlačený text svojho súťažného príspevku.
Súťažiaci v kategórii "Vlastná tvorba" zároveň e-mailom pošlú prepis svojho príspevku vo formáte Word najneskôr do 04. 05. 2012.
Nitriansky kraj:
- semifinálové kolá: 23. 04. - AJ, 24. 04. - NJ, RJ, ROJ
- finále: 04. 05. 2012
Bratislavský, Trnavský kraj:
- semifinálové kolá: 23. 04. 2012 - AJ, 24. 04. 2012 - NJ, RJ, ROJ
- finále: 04. 05. 2012
Trenčiansky:
- semifinálové kolá: 23. 04. 2012 - všetky jazyky
- finále: 04. 05. 2012
Žilinský kraj:
- semifinálové kolá: 16. 04. 2012 - všetky jazyky
- finále: 27. 04. 2012
Banskobystrický kraj:
- semifinálové kolá: 17. 04. 2012 - všetky jazyky
- finále: 27. 04. 2012
Prešovský kraj:
- semifinálové kolá: 18. 04. - AJ, 19. 04. - NJ, RJ, ROJ
- finále: 27. 04. 2012
Košický kraj:
- semifinálové kolá: 20. 04. 2012 - všetky jazyky
- finále: 02. 05. 2012